2.2.22 יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים

"יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים" מתקיים מדי שנה ב 2.2, השנה זו השנה השישית. 

מטרת יום הזיכרון הינה להנציח את זכר הנרצחות ולהעלות את המודעות לנושא רצח נשים באמצעות אירועי זיכרון ומעגלי שיח המתקיימים בו זמנית בכל הארץ כל שנה ב 2.2.

במהלך האירועים מדליקים נר זיכרון ומקריאים את שמות הנרצחות, מוצגת מצגת של נתונים וסימני אזהרה המעידים על חשש לאלימות ומתקיים מעגל שיח של המשתתפות/ים באירוע עם מנחת קבוצות המאפשרת דיון בנושא והעלאת שאלות, חששות וסיפורים אישיים. האירועים מאפשרים לפתוח שיח בנושא אלימות כלפי נשים אשר בדרך כלל נשאר בחדרי חדרים.

יום הזיכרון מתקיים מדי שנה בשיתוף עם רשויות ברחבי הארץ וארגוני נשים העוסקים בתחום וכן בשיתוף פעולה עם "ארגון משפחות נרצחים ונרצחות" אנו מקיימות עליה לקברי הנרצחות ברחבי הארץ וטקסים משותפים עם משפחותיהן בבתי העלמין.

יום הזיכרון זוכה לחשיפה נרחבת בכל אמצעי התקשורת ובכך עולה המודעות למיגור המגיפה הבלתי נתפסת של רצח נשים וכן נשים רבות נחשפות למידע החשוב של סימני האזהרה בעקבות אירועי יום הזיכרון פנו אלינו נשים אשר נחשפו למידע זה באירועים בזכותו יצאו ממעגל האלימות.
יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים נוסד ב 2.2.17 ביוזמת עמות "כל הנשים", בשיתוף פעולה עם נשות קבוצת הפייסבוק "כח נשי ישראלי", קרן רווה ועו"ד אפי אומיאל פדידה. לוגו יום הזיכרון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share This