יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים

בכל שנה נרצחות בישראל 17 נשים בממוצע! השנה נרצחו עד היום 20 נשים!
מטרת ערבי הזיכרון היא לקיים שיח אינטימי בהנחייה, להעלות את המודעות ולפתוח את האפשרות לדבר על נושא שאצל רוב הנשים הוא טאבו והן לא מדברות על זה.
"יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים" יצויין באירועים ברחבי הארץ ובעולם מדי שנה ב 2.2. אנו מזמינות את כולם לכבד את זכרן ולעלות לקברי הנרצחות שם יחכו משפחות הנרצחות.
האירוע המרכזי יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים 2.2.21

 

האירועים יתקיימו השנה בערים: מועצה אזורית מטה אשר, קרית מוצקין, מועצה אזורית משגב, כאמנה, סכנין, טבעון, עפולה, פרדס חנה-כרכור, רמת השרון, תל אביב, רחובות, מועצה אזורית אשכול ואילת.
לפירוט כל האירועים: 
https://kolhanashim.org.il/yomhazikaron1-2

נעלה ב 2.2 לקברים בבתי העלמין בישובים: 
בית קברות אפק של הקריות, חולון, ראשון לציון, נהריה, אשדוד, קרית אתא, חיפה.
קישור לרשימת הקברים בהם יחכו משפחות הנרצחות:
https://kolhanashim.org.il/yomhazikeron2_2_18/
 
לפני 6 שנים, יזמנו וייסדנו את "יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים" ב 2.2.17. ארועי זיכרון התקיימו ב 6 מוקדים ברחבי הארץ: בתל אביב, באר שבע, רמת השרון, משגב, סכנין ושוהם. האירועים היו מכובדים מאוד ונכחו בהן חברות כנסת, נשות תקשורת ומקצוע, וידועניות. 
קישור לכל האירועים שהתקיימו בשנה שעברה: 
https://kolhanashim.org.il/?p=225
יום הזיכרון זכה לחשיפה תקשורתית נרחבת
ניתן לצפות בפרסומים בקישור: https://kolhanashim.org.il/?p=243 
תמונות מאירועי השנה שעברה:http://bit.ly/2EwoGZM
המטרה: להעלות את המודעות ולפתוח את השיח בנושא שהרבה פעמים הוא טאבו שאף אחת לא מדברת עליו. בעקבות האירועים שערכנו מספר נשים יצאו ממעגל האלימות. דבר שמאוד מרגש אותי.
האירועים יתקיימו במקביל ברחבי הארץ ב2.1.18 ובבתי העלמין ב 2.2.18 .
אודות יוזמות "יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים":
את יום הזכרון יזמו עו"ד אפרת אומיאל פדידה וקרן רווה, באמצעות קבוצת פייסבוק בשם "כח נשי ישראלי" שחברות בה מעל ל 7000 נשים, אשר שמה לה למטרה לקדם נושאים מהותיים עבור נשים בחברה הישראלי. כמו כן, עו"ד אפרת אומיאל פדידה הינה יו"ר תנועת "כל הנשים" אשר שמה לה למטרה לקדם שוויון זכויות לנשים. בעקבות הרצח בשנה שעברה בטמרה, החלטנו שאיננו מסוגלות שלא לפעול לשם מיגור האלימות כלפי נשים. באמצעות הכח של הקבוצה, ייסדנו את יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים אשר התקיים ב2.2.17. בתאריך זה נערכו אירועי זיכרון בישובים שונים ברחבי הארץ.

 לוגו יום הזיכרון