«

»

פבר 25

הכירו את העשיריה הראשונה של מפלגת קול הנשים

ד"ר מזל שאול

             ד"ר מזל שאול

ד"ר מזל שאול ראש מפלגת קול הנשים

בשלוש שנים האחרונות מנכ"לית עמותת כ"ן – כוח נשים עמותה א-מפלגתית הפועלת להגדלת שיוויון מגדרי סביב שולחן קבלת ההחלטות במרחב הציבורי והפוליטי. בעלת תואר דוקטור בכימיה ובמהלך חייה המקצועיים (20 שנה) שימשה בתפקידים בכירים בניהול פרויקטים וניהול מחקר ופיתוח בתעשייה הכימית ותעשיית התרופות כולל ייצוג משרד המדע באיחוד האירופאי, וחברת טבע.
במקביל לעבודתה עסקה בפעילות ציבורית קהילתית בישוב בו היא גרה – אזור. התנדבה בוועדי גנים, הייתה יו"ר ועד הורים מרכזי, הקימה קבוצת מתנדבים גילאי 30+, ייסדה את מעגל נשים ארגון נשים מתנדבות למען הקהילה. מזל היא חברת מועצה מקומית אזור מזה 3 קדנציות במהלכן כיהנה גם כיו"ר הנהלת המתנ"ס, וממונה קידום שיוויון מגדרי. ב 2018 התמודדה על ראשות המועצה המקומית אזור וזכתה ב 35% תמיכה לראשות.
בשנתיים האחרונות מזל ייצגה את העמותה באו"ם והיתה אחת מדוברות המשלחת הישראלית לאו"ם בה סיפרה על "מהפיכת אוקטובר" אותה הובילה ברשויות המקומיות להגדלת מספר המתמודדות לראשות ב- 2018, הגדלת חברות המועצה והכפלת ראשות הערים. כמו כן, מזל נבחרה ב 2019 לאחת מתוך 10 הנשים לתכנית ה-Collective Cohort של הקרן היהודית האמריקאית של ניו יורק.

שרון רופא אופיר

שרון רופא אופיר

 

שרון רופא אופיר מס' 2 ברשימה

עיתונאית, מרצה בכירה באקדמיה וסופרת, הובילה במשך 22 שנות עבודתה בקבוצת ידיעות אחרונות תחקירים, חשיפות ופרוייקטים גדולים ביניהם הפרוייקט 'לא תאנסו אותנו לשתוק' . הפרוייקט שהיה למי טו הישראלי חשף את סיפור התקיפה המינית של 22 נשים כמנין אותיות הא"ב שאמרו "אני כבר לא מתביישת. שיתבייש הוא". על פרוייקט זה הייתה מועמדת לקבלת פרס סוקולוב לעיתונות. במשך שנות עבודתה ככתבת פלילים, משפט, החברה הערבית בישראל וככתבת מגזין פעלה וקידמה נושאים בוערים בחברה הישראלית, תוך שימת דגש על תחום השוויון המגדרי תוך שינוי תקנות, חוקים ועוד. בנוסף מרצה שרון רופא אופיר על תחום השוויון המגדרי בבתי הספר ופועלת להכנסת תוכנית חינוכית בתחום זה למערכת החינוך.
בבחירות האחרונות לרשויות המוניצפליות התמודדה בראש רשימה עצמאית לתפקיד ראש המועצה המקומית קרית טבעון, מכהנת כסגנית ראש מועצת קרית טבעון לעניין שוויון מגדרי וקשרי ממשל, ומשמשת כחברת הנהלה.

אורית טייהאורית טייה

אורית טייה מס' 3 ברשימה

שירות צבאי: סגן. הייתה בין הקצינות הראשונות יוצאות העדה האתיופית. נשלחה לבתי ספר ופנימיות ברחבי הארץ על מנת לשמש דוגמא אישית וכמובן לעודד גיוס לצבא.
מנהלת מתנ"ס קהילתי
פעילה חברתית במשך שנים רבות בניסיון להנגיש את האקדמיה לאוכלוסיות חלשות בשיתוף עם המרכז האקדמי פרס.
השכלה בעינייה היא המפתח להצלחה והשתלבות נכונה בחברה.
הייתה מנהלת הלשכה של התובעת הצבאית הראשית תפקיד שזכה לסיקור רחב בטלוויזיה ובעיתונות.

ד"ר אילנה סטוקמן

       ד"ר אילנה סטוקמן

ד"ר אילנה סטוקמן מס' 4 ברשימה

בעלת תואר שלישי באנתרופולוגיה וחינוך מהאוניברסיטה העברית המתמחה בנושא מיגדר, דת, וחברה, מחברת ארבעה ספרים בנושא, שניים מהם זכו בפרס היוקרתי של ה- NATIONAL JEWISH BOOK AWARD, מרצה וכותבת ברחבי העולם בנושא מיגדר וחברה, מרצה אורחת לשעבר של NCJW אוסטרליה בנושא מעמד נשים בארץ, פעילה למען נשים מזה 25 שנה בארגוני נשים רבים כולל קולך, מרכז צדק לנשים, איתך-מעכי ועוד, בין המייסדות של עמותת מבוי סתום למען נשים מסורבות גט, מנכלית לשעבר על JOFA, העמותה למען נשים פמיניסטיות דתיות, יו"רית לשעבר של עמותת אל הלב, חברה לשעבר של מועצת נשים מודיעין, סגנית יו"ר של המפלגה הדמוקרטית בארץ מאז 2016, בוגרת קורס לליווי רוחני עם פרופ' רוחמה וייס של ההיבריו יוניון קולג', ילידת ניו יורק, עלתה לארץ ב-1993, נשואה+4, תושבת מודיעין

עו"ד אפי אומיאל פדידה

עו"ד אפרת אומיאל פדידה

עו"ד אפרת אומיאל פדידה מס' 5 ברשימה
יזמית חברתית ויו"ר תנועת "כל הנשים" אשר שמה לה למטרה לקדם שיוויון וזכויות לנשים.
בעלת אומיאל פדידה חברת עורכי דין העוסקת במשפט מסחרי וקניין רוחני. בעלת תואר שני במשפט וטכנולוגיה מאוניברסיטת חיפה.
בעלת "תן תן הוצאה לאור" ומחברת "ספר ההשראה הנשית".
מיסדת "יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים", תחרות השירה והצילום "משהו מהבטן" והמיזם החברתי -משפטי "עסק משפטי".

ד"ר ז'נט כהן
        ד"ר ז'נט כהן

ד"ר ז'נט כהן מס' 6 ברשימה

נשואה עם חמישה ילדים. גרה בישוב דתי לאומי בר יוחאי בצפון .בעלת תואר שלישי בסוציולוגיה. התמחות בחקר קהילות , פערים, אי שיויון יחסי מרכז פריפריה. חברת סגל בחוג למדעי ההתנהגות במכללה אקדמית צפת.
מקימת פורום נשים יוזמות לתעסוקה בצפת
ופרוייקט העצמה לנשים חד הוריות.
בקורסים השונים שמלמדת הדגש הוא על חיבור אקדמי לשטח.
חברת צוות היגוי בועדה לרב תרבותיות במיכללה.
מחקרים שפורסמו עוסקים בתפיסת הפרפריאליות של התושבים ביחס לפעולות שונות שהמדינה מנסה ליישם.

חנן אבלאסי

      חנן כבוב אבלאסי

חנן כבוב אבלאסי מס' 7 ברשימה

גדלה ביפו למשפחה ברוכת ילדים, בחברה ערבית שמרנית אשר אינה מעודדת התפתחות אישית,לימודים ומימוש עצמי .
לאחר שנים של מאבקים, הפכה כנגד כל הסיכויים, ממנקה בחדרי מדרגות למנהלת תחום החברה הערבית במכללה הבינתחומית הרצליה, במרכז מיטיב לחקר ויישום בפסיכולוגיה חיובית והצליחה לפעול למען מיזמים שמקדמים שלום בארץ ובעולם.
השליחות שלה ,להאיר את האור הפנימי, התקווה, והאמונה שבאחריות אישית אפשר לייצר מציאות אחרת גם במקומות הכי חשוכים של החברה הישראלית. ליצור הזדמנות ולאפשר לאנשים להתחבר לשלום הפנימי לערך האישי ולתרומה הייחודית שלהם בעולם כמקור ליצירת חברה שוויונית וצודקת יותר עבור כל חבריה.
מרצה, יזמית מנוסה, מנחת קבוצות חוצת מגזרים, דתות ותרבויות. מומחית בהובלת תהליכים ארגונים למיצוי יכולות, שיפור תפוקה והגברת מוטיבציה בקרב עובדים בדרגים שונים. מובילה תהליכי שינוי בארגונים באמצעות גישת גשרי אור המשלבת תכנים מתחום הפסיכולוגיה החיובית, חינוך, מדעי המח ומגוון גישות הוליסטיות.
מומחית בחינוך וחשיבה חיובית,מנהלת תחום חברה ערבית במרכז מיטיב לחקר ויישום בפסיכולוגיה חיובית בבינתחומי הרצליה, ושדרנית ברדיו מהות החיים.

יעל קהת                יעל קהת צימרמן

 יעל קהת צימרמן מס' 8 ברשימה

בעלת תואר ראשון דו-חוגי בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה ומדע המדינה ותואר שני במנהל עסקים.
מטפלת מוסמכת בשיאצו וטווינה.
אמא לשני חיילים בשירות קרבי מלא.
בת להורים שעלו מברזיל, בילתה את כל ילדותה בשליחויות מטעם מדינת ישראל עם הוריה ואחותה.
בעלת חברת ההפקות ״צימרמן מדיה בעמ״ יחד עם בן-זוגי העיתונאי הנריקה צימרמן, לכתבות תחקיר, חדשות, מגזין, וסרטים דוקומנטרים.
מפיקת תוכן בפסטיבלים, כגון ״הכל אודות ספרד״ במשכנות שאננים, ירושלים.
מורה לשפות לטיניות (ואנגלית).
דוברת שש שפות: ספרדית, אנגלית, איטלקית, צרפתית, פורטוגזית, קצת ערבית, ועברית.
חברת הצוות הכלכלי של ״לשכת המסחר והתעשייה ישראל – ירדן – מדינות המפרץ״.
חברה בעמותת 8200, ליוצאי יחידת 8200 של חיל מודיעין.
פעילה חברתית – ממובילות הפורום הבין מפלגתי – ״רצות ומשפיעות״, שמטרתו לקדם נשים לקדמת הבמה הציבורית והפוליטית. הפורום לקח חלק והוביל את קואליציית “מקומיות 2018” וקואליציית “ארציות 2019”, וכן חלק מתנועת “אני אישה אני בוחרת”, שמטרתם העלאת הייצוג הנשי וקידום נושאים שמקדמים נשים כגון: שוויון בתעסוקה, ייצוג, חינוך מגדרי , אלימות נגד נשים ועוד.
שרה בגיטרה שירי אהבה בשש שפות.

 

טליה עמר
           טליה עמר

טליה עומר מס' 9 ברשימה

גדלה בקיבוץ עין גדי, שם גם נישאה וילדה את שלושת ילדיה. בקיבוץ הקימה ענף חדש שנקרא בזמנו "מרכז טיולים ואירועים עין גדי" , ריכזה את חברת הילדים והייתה מזכירת קיבוץ.
מעל 20 שנה היא חיה בישוב שכניה אשר נמצא על הר שכניה במועצה אזורית משגב.
היום, מנהלת את גשר לעתיד, מכון היושב במכללת אורנים ועוסק בצמצום פערים בין מרכז לפריפריה.  הפעילות כוללת ליווי רשויות וארגונים על בסיס שיתופי פעולה וראייה מערכתית, תוך קבלת החלטות מבוססות נתונים, באמצעות הכלים שגשר לעתיד מפתחת.
עד לפני שנתיים כיהנה כסמנכ"ל במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, בין יתר הפרויקטים אותם ניהלה מטעם המשרד – תכנית הצפון , מענה אזרחי למעבר צה"ל דרומה ועוד. טליה עבדה כ- 10 שנים ברשות לפיתוח הגליל במנעד רחב של תפקידים כולל ניהול הרשות. הקימה שולחנות עגולים לטובת פיתוח התעשייה, התיירות, צמיחה דמוגרפית ועוד. הפסטיבלים הרשומים על שמה – פסטיבל "ימי ענף הזית", "חורף של ציפורים" ו"בשביל היין". הייתה בין מובילי הקמת בית הספר לרפואה בצפת והובלת תכניות משלימות לקידום הבריאות בצפון.
קודם לכן עבדה טליה במט"י לב הגליל שם ליוותה מאות יזמים בבנית וצמיחת העסק שלהם לצד ליווי רשויות ועמותות.
במסגרת פעילויות התנדבותיות עבור נשים – ייסדה עם נשים נוספות את פורום נשים כרמיאל משגב, הובילה את צעדת היל"ה "הולכים יחד לבריאות האישה", יזמה את פרויקט – תעבירי את זה הלאה ועוד.

דניאלה סימן טוב

דניאלה סימן טוב

דניאלה סימן טוב מס' 10 ברשימה

מדליקת משואה, עובדת בבית הספר למוסיקה במכללה האקדמית אונו, תרפיסטית טיפול בעזרת בעלי חיים.
נשואה לאל"מ שי סימן טוב, מג"ד גדוד 12 בחטיבת גולני שנפצע במבצע צוק איתן.
אמא של איתמר ועמרי, מאמינה בכוחן של נשים ובחברה שוויונית וצודקת יותר.