↑ חזור ל אודות המועמדות

מור נווה

שם: מור נווה

תאריך לידה: 7.9.1970

שנת עלייה:

מקום לידה: ישראל

מקום מגורים: מעלה צביה, משגב

השכלה: תואר שני בפסיכולוגיה פרהנטלית, אוני שיקאגו לפסיכולוגיה

שירות צבאי: מזכירת לשכה, קצין חינוך ראשי. 1988-1990

מקצוע: פסיכולוגית חינוכית, פרהנטלית

שפות: עברית אנגלית, קצת יפאנית.

מור נווה, פסיכולוגית חינוכית, מומחית בהתפתחות רגשית ונפשית של ילדים החל מגיל רחם ועד בכלל. מור מקדמת את "המהפיכה השקטה" של ההורות בארץ ובעולם, שמבססת אמיתות חדשות המעוגנות במדעי המוח, הגנטיקה והביולוגיה בכלל, במקום תפישות קדומות והמיתוסים שהן נחלת ירושות דור העבר.

אחד המהפכים בנושא ההורות היא חשיבות ההורות המוקדמת ולקיחת האחריות לבריאות הפיזית והנפשית של הילדים כבר בהריון ולידה, ובשנים הראשונות לחייהם, בהם מתעצבת ה"חומרה" של גוף, מוחות, מערכות עצבים, וה"תוכנה" של אנושיות, ומימוש הפוטנציאל האנושי יכולה לנסוק.

על רקע המשבר בנושא הילדים, ו"מגפת" ההפרעות בהתנהגות, למידה, קשב וריכוז, ותופעת התרופות הפסיכיאטריות לילדים מור מבקשת לעורר לשינוי המתבקש כעת., ובכך להצטרף לחלוצי הדרך שכבר פועלים בעולם בהצלחה, לטובתו של דור אנושי משגשג ויצירתי, שעומד להתמודד עם שאלות ומשימות גדולות. מתוך הבנה רחבה לתהליכי ההתפתחות מור מרצה להורים, אנשי צוות רפואיים במיוחד סביב תקופת ההריון והלידה, ומקיימת תוכניות חדשות להורות צעירה: הכנה להריון, הורות בהריון ולידה, והורות בעידן חדש, כל אלה מיועדות לעדכון התפישות החברתיות הקיימות, ולעודד הורים לתפישות וכלים מותאמים לדור הילדים היום.

מור מקדמת את הארכת חופשת הלידה לשנה בתשלום מתוך התמחותה בפסיכולוגיה פרהנטלית (אונ' שיקאגו לפסיכולוגיה), וכתבה את הספר כתבה את הספר (EBOOK) "מסרים מילדי המחר" וכעת לקראת הוצאתו של ספר חדש העוסק בהורות החדשה.