«

»

פבר 22

מפלגת קול הנשים מחזקת את תושבי עוטף עזה

בסוף הסיור בישובי הדרום והעוטף, נשמע בום מרוחק – "זה עוד בלון" אמרה בתיה הלין מכפר עזה – "נפלו היום 15 אבל אף אחד לא יודע על זה". פגשנו היום נשים עוצמתיות, נשים שסיפרו על המקום המקסים בו הן מגדלות את ילדיהן אבל באותה נשימה שיתפו בתחושת הכאב. הילה פנלון חקלאית מנתיב העשרה, אשה שמתנהלת בעולם גברי, שאחרי צוק איתן החליטה לעשות משהו כדי לשנות את המציאות שלה ושל הילדים שלה: "הבנתי שאני רוצה שידעו, בכול במה אני מספרת את הסיפור של תושבי העוטף. מה שישבור אותי בסוף זה לא החמאס זה לא הטרור, אני תופסת מעצמי אדם חזק אבל מה שבסוף פוגע בחוסן שלי זו מדינת ישראל שלא אכפת לה מאתנו". יפעת בן שושן השמיעה דברים דומים, "להנהגות המדינה במשך שנים לא אכפת מאתנו. לא יכול להיות ש 20 שנה נחטוף טילים והילדים שלנו יחיו תחת טראומה. הגיע הזמן שיהיו מנהיגות נשים, אולי המציאות תשתנה".

סיפור כואב נוסף בו פגשנו היום היה באנדרטת החץ שחור – שם מקיימים מדי שישי מפגן עוז מול עזה בקריאה להשבת הבנים אורון שאול והדר גולדין.
"מבחינתנו מבצע צוק איתן לא הסתיים" אמר שמחה אבא של הדר. לפעילות להשבת הבנים נרתמה לאחרונה מאיה אוחנה מורנו ששכלה את בעלה עמנואל מורנו ז"ל במלחמת לבנון השניה: "עם ישראל צריך להתעורר. להחזיר את ערכי הבסיס של רעות וערבות הדדית וללחוץ בכול האמצעים העומדים לרשותנו בכדי שאורון והדר יחזרו הביתה".

מתחייבות לעשות הכול כאימהות כנשים כפוליטקאיות – לשנות את המציאות של תושבי הדרום. מתחייבות לפעול כדי להחזיר את הבנים הביתה.

מפגן עוז לעזה בחץ השחור

מפגן עוז לעזה בחץ השחור